Lekarze
Centrum medyczne "Profesor Dziki Clinic"

Dietetyka to dziś bardzo popularna dziedzina medycyny – również medycyny estetycznej. Jako dietetyk staram się pomóc swoim pacjentom wsłuchując się w ich potrzeby i niejednokrotnie problemy. W 2011 r. ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na kierunku Dietetyka. Aktywnie poszerzam swoją wiedzę na licznych sympozjach, konferencjach oraz szkoleniach. Jestem osobą, która opiera swoją wiedzę na twardych dowodach naukowych i rzetelnych badaniach klinicznych, dlatego edukując swoich pacjentów przekazuję im najnowsze informacje z zakresu dietetyki poparte licznymi badaniami.

Podczas każdego spotkania, analizuję badania laboratoryjne krwi, moczu, wykonuję analizę składu ciała za pomocą profesjonalnego sprzętu oraz szczegółowe pomiary obwodów ciała (ramiona, przedramiona, klatka piersiowa, talia, biodra, uda, łydki). Analiza składu ciała pozwala mi monitorować zmiany w zakresie tkanki tłuszczowej / masy mięśniowej, natomiast obwody ciała bardzo często pokazują jak bardzo zmienia się ciało pacjenta mimo, że na „wadze” nie obserwujemy większych różnic. Analiza składu ciała to nie tylko pomiar pomocny przy redukcji masy ciała, ale także w przypadku niedowagi pacjenta czy zaburzeń wchłaniania.

Otyłość i nadwaga to ogromny problem społeczny, który narasta już od najmłodszych lat. Większość osób widzi w otyłości problem estetyczny, ja patrzę na otyłość globalnie, zdrowotnie. Dlatego edukacja – to pierwsze co robię podczas każdego spotkania. Jadłospisy indywidualne – to kolejny etap naszej współpracy. Jednak problem tkwi jeszcze gdzie indziej: JAKOŚĆ DZISIEJSZEJ ŻYWNOŚCI. Dlatego częstotliwość występowania chorób przewodu pokarmowego, cukrzycy (już od najmłodszych lat), nowotworów drastycznie rośnie.

Mogę pomóc m.in. w otyłości, nadwadze, cukrzycy, zespole metabolicznym i jego elementach (np. hipercholesterolemii), nieswoistych zapaleniach jelit, niedoczynności tarczycy, chorobie Hushimoto, rekonwalescencji w czasie leczenia choroby nowotworowej, chorobie wrzodowej żołądka czy dwunastnicy, refluksie żołądkowo-przełykowym, a także wielu schorzeniach dermatologicznych.

Mam pod swoją opieką dzieci, dorosłych, osoby starsze, osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży, kobiety karmiące, osoby aktywne fizycznie.

Umów się na wizytę

TELEFONICZNIE
579 00 99 55

NOWA LOKALIZACJA
Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 9/A
90-368 Łódź

ON-LINE
Profesordzikiclinic.lekarz.center

E-MAILOWO
dzikiclinic@gmail.com

GODZINY PRZYJĘĆ
od poniedziałku do piątku 9.00-19.00