Lekarze
Centrum medyczne "Profesor Dziki Clinic"

 

Prof. dr hab. n. med. Adam Dziki jest jednym z najwybitniejszych polskich chirurgów, specjalistą w leczeniu schorzeń jelita grubego i odbytnicy. Jego doświadczenie i umiejętności są doskonale znane na całym świecie, co owocuje bardzo częstymi wyjazdami na konsultacje, konferencje oraz sympozja zagraniczne. Jest pomysłodawca i założycielem Centrum Leczenia Chorób Jelita Grubego. Doświadczenie zdobywał na wielu zagranicznych stażach w krajach takich jak USA, Ateny, czy Holandia. Profesor dzieli się swoją wiedzą również w prasie specjalistycznej. Za bogaty dorobek naukowy został nagrodzony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Nagrodą Ministra Zdrowia I Stopnia za działalność naukową i organizacyjną w dziedzinie proktologii.

Prof. Dziki jest również ekspertem w leczeniu chorób dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Wielokrotnie nagradzany i zapraszany jako członek honorowy licznych zagranicznych Towarzystw Naukowych, w tym Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz Królewskiego Angielskiego Towarzystwa Chirurgicznego. Wart podkreślenia jest fakt, że jako jedyny Polak w historii dostąpił zaszczytu bycia członkiem honorowym Królewskiego Angielskiego Towarzystwa Chirurgicznego.

Jako lekarz odznacza się wysoką kulturą osobistą i empatią, co gwarantuje pacjentom nie tylko najlepszą opiekę medyczną, ale również przyjazne warunki, sprzyjające leczeniu i wychodzeniu z choroby. Jest ceniony za konkretne działanie oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta. Nawet w ciężkich sytuacjach nie poddaje się, niosąc chorym nadzieje na wyzdrowienie.

Jest m.in. autorem podręcznika akademickiego „Proktologia”, współautorem licznych publikacji z zakresu onkologii np. „Przypadek współistnienia pierwotnego raka wątroby i bąblowca”, „Wartość ultrasonografii wewnątrzpochwowej w wykrywaniu i ocenie rozległości wznowy miejscowej raka odbytnicy u kobiet”, „Opóźnienie w diagnostyce i leczeniu raka jelita grubego u chorych z wytworzoną stomia jelitową”, „Rak płaskonabłonkowy kątnicy – opis przypadku.”, „Receptory gastryny w komórkach nowotworowych pacjentów z pierwotnym rakiem gruczołowym jelita grubego”, „Szew mechaniczny w chirurgii raka żołądka.” i wiele innych. Profesor Dziki jest także autorem licznych komentarzy w prasie specjalistycznej np. „Badania populacyjne nad przeżyciami, diagnostyką i leczeniem raka jelita grubego w dwóch okresach czasu”, „Retrospektywna ocena kolonoskopii u chorych po operacji raka jelita grubego”.

Za dorobek naukowy uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami, odznaczeniami np.:

  • Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
  • Nagrodą Ministra Zdrowia I Stopnia za działalność naukową i organizacyjną w dziedzinie proktologii.

Prezes/przewodniczący wielu znaczących towarzystw naukowych w tym:

  • Przewodniczący Interdyscyplinarnej Grupy ds. Leczenia Raka Jelita Grubego,
  • Prezes Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Honorowy członek wielu międzynarodowych towarzystw naukowych takich jak:

  • European Society of Coloproctology,
  • International Society of Surgeons,
  • The Association of Coloproctology of Great Britain and Ireland,
  • Polskie Towarzystwo Gastroenterologiczne.
  • Amerykańskie towarzystwo chirurgiczne (jako drugi w historii Polski);
  • Królewskie brytyjskie towarzystwo chirurgiczne.

Adam Dziki - ZnanyLekarz.pl

Umów się na wizytę

TELEFONICZNIE
579 00 99 55

NOWA LOKALIZACJA
Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 9/A
90-368 Łódź

ON-LINE
Profesordzikiclinic.lekarz.center

E-MAILOWO
dzikiclinic@gmail.com

GODZINY PRZYJĘĆ
od poniedziałku do piątku 9.00-19.00